- Start
- Aktualności
- Struktura
- Patron
- Szkoła
- Kontakt
- Internat
- Sport
- Płomień Olimpijski
- Nasi Olimpijczycy
- Sukcesy sportowe
- Projekt "Pogodny Kibic"
- Kalendarz roku szkolnego
- Muzeum Historyczne
- Warsztaty dziennikarskie
- Wymiana międzyszkolna
- Prasa, telewizja...
- Rada rodziców
- Rodzice
- Dziennik elektroniczny
- Galeria
- Plan lekcji od 05.05.14
- Konkursy
- Dzwonki
- Rekrutacja 2014/2015
- Partnerzy
- Opieka medyczna
- Stołówka
- Pliki do pobrania
Utworzone: 02-09-13 Autor: Zespół Szkół Sportowych nr 50
Rok szkolny 2013/2014
Rok szkolny 2013/2014
Echa z kraju kwitnącej wiśni, czyli Dzień Azjatycki
Kusy na oścież otwarty – relacja z Dnia Otwartego
Szkoła Współpracy
Trzydziestu dziewięciu wspaniałych, czyli relacja z VIII Gali Sportu
Szkoła - nie tylko za dnia?
PAMIĘTAMY… – 11 listopada Święto Niepodległości
Happy Halloween
Akcja „Zielona Sznurówka”
Przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego na zebraniu Rady Pedagogicznej
Jacy są nauczyciele ZSS nr 50? – Dzień Nauczyciela w Kusocińskim
Festiwal Nauki
Wyjazd integracyjny klas pierwszych gimnazjum i liceum
Ślubujemy!!!
Jazda na wybory!
Sprzątanie Świata
Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
Echa z kraju kwitnącej wiśni, czyli Dzień Azjatycki
Dnia 11 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Azjatycki. Zarówno na uczniów jak i na nauczycieli czekało wiele ciekawych konkursów oraz niespodzianek dotyczących kultury dalekiego Wschodu.
Szkolne wydarzenie rozpoczęło się na jednej z przerw pomiędzy lekcjami. Już na pierwszy rzut oka zauważalne były wyszukane stroje niektórych. Przywodziły one na myśl kraj kwitnącej wiśni oraz państwa środka.
Prowadzącymi imprezę były Pani Izabela Brzezińska oraz uczennice liceum Maja Kalisz i Kinga Galbarska z klasy Ic. Trzeba tu nadmienić, iż pomysłodawczynią Dnia Azjatyckiego była właśnie pani Izabela Brzezińska. Dzień Azjatycki wypadał w ostatnim dniu Tygodnia Międzynarodowego organizowanego co roku przez nauczycieli języków obcych, dlatego też imprezę rozpoczęła Pani Michalina Królak, podając laureatów Quizu Międzynarodowego oraz konkursu na plakat o budowlach lub wynalazkach z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Chin, Rosji lub Hiszpanii. Zwyciężczynią została Paulina Maj z klasy 2a gimnazjum, a kolejno za nią miejsca zajęli Tomasz Konieczny i Artur Pazio z klasy IIa liceum. Po nagrodzeniu zwycięzców, na wszystkich zebranych czekała nie lada niespodzianka. Zaproszono do szkoły sławnego aktora- Pawła Małaszyńskiego, który w ciekawy sposób opowiedział o wielkim mistrzu sztuk walki- Brusie Lee. Dowiedzieliśmy się jak Bruce Lee rozpoczął przygodę z karate, jak został gwiazdą filmową, a także, co spowodowało jego gwałtowną i niespodziewaną śmierć. Kolejnym etapem było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy film pod tytułem: „Moja wersja Wejścia Smoka". Zwyciężczyniami zostały uczennice 1a gimnazjum Magda Glimos oraz Marta Okine.
Zwieńczeniem organizowanego dnia był konkurs na najlepsze przebranie w stylu azjatyckim. Wówczas wszyscy przebrani (w tym niektórzy nauczyciele) kolejno prezentowali swoje kreacje widowni. Po zaciętej walce okazało się, iż najlepszym strojem zwyciężyły – nagradzane wcześniej za jedyną i najoryginalniejsza wersję filmu z Brucem Lee – Marta i Magda z 1 a gimnazjum czyli siostry syjamskie oraz Pani Katarzyna Mąkosa, a tuż za nią miejsca zajęły: chinka – Paulina Maj, japonka – Victoria Smith, postać z mangi – Asia Janeczko oraz wszyscy przebrani nauczyciele.
Zwieńczeniem Dnia Azjatyckiego był przygotowany przez Panią Ewę Surawską konkurs jedzenia ryżu pałeczkami. Przeprowadzony on został we współpracy z uczennicami klasy I c liceum: Mai Kalisz, Kingi Galbarskiej oraz Ani Woźniak. Zawodnicy walczyli zaciekle. Spora ilość ryżu znalazła się pod stołem, ale wszyscy wiemy, jak niełatwo posługiwać się pałeczkami. Jako pierwszy połykanie ryżu zakończył uczeń klasy II d liceum, Adrian Rudnicki.
Dzień Azjatycki, który obserwowała również pani Dyrektor Iwona Pych, okazał się świetnym pomysłem urozmaicającym codzienne trudy szkoły. Mamy nadzieję, że będzie się odbywało więcej tego rodzaju eventów, które rozbudowują kreatywność uczniów i idealnie realizują myśl słynnego polskiego poety Ignacego Krasickiego - "uczyć bawiąc". >>
Kusy na oścież otwarty – relacja z Dnia Otwartego
Smaczne ciasta domowej roboty, prezentacje dyscyplin sportowych w najlepszym wydaniu, oficjalne spotkanie z panią dyrektor Iwoną Pych, zwiedzanie szkoły i autentyczne rozmowy z obecnymi uczniami i kadrą nauczycielsko-trenerską – tak wyglądał pierwszy tegoroczny Dzień Otwarty w ZSS nr 50. W sobotę 22 marca nie tylko pogoda nas nie zawiodła, ale i licznie zgromadzeni kandydaci wraz ze swoimi rodzicami Grono pedagogiczne przy współpracy z uczniami od wielu dni przygotowywało się do uroczystego powitania przyszłorocznych gimnazjalistów i licealistów. Malowano, wycinano, przyklejano i aranżowano na nowo wnętrze szkoły. Zaprezentowano wiele szkolnych inicjatyw, między innymi wyjścia do Sejmu, na spektakle teatralne, wyjazdy integracyjne, obozy sportowe. Można było obejrzeć, a nawet potrzymać puchary i medale zdobyte przez uczniów Kusego. Językowcy prezentowali innowacyjne metody nauczania, a chemicy odsłonili rąbek alchemii, przelewając ciecze i tworząc zapachy. Największą furorę zrobił pokaz grupy Karabela, pod kierunkiem Roberta Mrówczyńskiego. Formacja zaprezentowała starcie na szable w strojach szlacheckich. Prócz tego można było odwiedzić stoisko ze zdrową żywnością, posmakować i przekonać się, że warto prowadzić zdrowy tryb życia, jak zapewniały biolożki. Drzwi wszystkich sal lekcyjnych były otwarte na oścież, zatem każdy z przybyłych miał możliwość obejrzenia tajni poszczególnych pracowni. Nauczyciele i trenerzy odpowiedzieli na wszystkie nurtujące kandydatów pytania. Zaprezentowali nie tylko swój warsztat pracy, specyfikę placówki, ale i ducha Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
Czekamy na powtórkę z rozrywki (12 kwietnia) i zachęcamy niezdecydowanych i tych, którzy potrzebują zasięgnąć wiedzy u źródła do zagoszczenia w progach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. >>
Autor tekstu: Dorota Zduńczyk
Szkoła Współpracy
Nasza szkoła pomyślnie przeszła etap rekrutacji do projektu o nazwie „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. „Szkoła współpracy” To nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej. Projekt ten jest nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w 1034 podmiotach – szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły. Nasze liceum zostało wybrane jako jedna spośród wielu placówek, z czego jesteśmy bardzo dumni.
Trzydziestu dziewięciu wspaniałych, czyli relacja z VIII Gali Sportu
VIII edycja Gali Sportu, o której słuchy krążyły wśród uczniów od dłuższego czasu, z wielkim powodzeniem odbyła się 10 grudnia 2013 roku. Miejsce imprezy od ośmiu lat jest stałe. I tym razem gościło nas w swych murach Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej. Odpowiedzialność za przygotowanie imprezy przypadła na licealistów z klasy IIa, pod okiem pani Doroty Zduńczyk i pani Katarzyny Mąkosy.
Od godziny 12 sala powoli wypełniała się uczniami i zaproszonymi gośćmi, których podekscytowanie udzielało się wszystkim obecnym. Między szmerami publiki sączyła się kojąca, świąteczna muzyka, wprawiająca zebranych w dobry nastrój. W pewnym momencie drzwi zamknęły się, światła przygasły i zapanowała grobowa cisza. Jasne światło reflektora spadło na dwie postaci stojące na scenie. Zebrani zetknęli się z komediowym przekazem zdrowego rozsądku w wykonaniu kabaretu „Sześciopak”. Po zakończonym występie, na scenie pojawili się konferansjerzy w komitywie uczeń - nauczyciel, którzy wprowadzili zgromadzonych w dalszą część artystyczno-sportowej przygody. Galę prowadził wespół z licealistką – Karoliną Kaletą, pan Grzegorz Jarek – nauczyciel wychowania fizycznego, a także absolwent Szkoły Aktorskiej Jana i Haliny Machulskich. Uroczystość szkolnej społeczności otworzyła pani wicedyrektor Iwona Pych i pan wicedyrektor Józef Niemiec. Nieobecnej, niestety, pani Dyrektor, życzono szybkiego powrotu do zdrowia. Po przywitaniu gości i podziękowaniach, którym towarzyszyły piękne bukiety kwiatów i świąteczne podarunki, wręczono Nagrodę Prezesa Rady Ministrów najlepszemu uczniowi szkoły – Jakubowi Bartosiewiczowi z klasy III c. Kolejno nagrody otrzymali również Abumuslim Mutaev (IIc) i Wiktor Szymański (3b). Chłopcy okazali się być Najpopularniejszymi Sportowcami Szkoły. Przypomnijmy, że inicjatywa wyłaniania spośród wielu wybitnych sportowców naszej szkoły tych najbardziej popularnych (licealista i gimnazjalista) to zasługa pani Małgorzaty Najlepszej. Uwieńczeniem pierwszej części VIII Gali Sportu był występ grupy instrumentalistów – ojca i syna (uczeń klasy IA)– panów Pinkoszów. Kilka kolęd i Polonez A-dur Fryderyka Chopina był chwilą złapania oddechu przed tym, na co wszyscy czekali – wyłonieniem najlepszych sportowców ZSS nr 50.
Laureatów wyłoniono spośród dwunastu różnych dyscyplin sportowych od m.in. judo i zapasów począwszy, przez taekwondo olimpijskie, lekkoatletykę, pięciobój nowoczesny, a na badmintonie i żeglarstwie kończąc. Nagrodzono aż 39 wybitnych sportowców. Koronowanie najzdolniejszych było przeplatane występami artystycznymi. Głęboką otchłań sceny rozświetlił ponownie duet ojca z synem rodziny Pinkoszów, który oczarował wszystkich doskonałym kunsztem posługiwania się fortepianem i skrzypcami. Następnie po raz kolejny na twarzach zebranych można było dostrzec promień pozytywnego uśmiechu, dzięki komicznemu występowi kabaretu. Przed ostatnim wykonawcą stanęło bardzo ciężkie zadanie, porwania publiczności w dalszy trans. Tego czynu podjął się raper Kisiel, czyli Daniel Budyn, uczeń klasy IA. Wyłonił się z podziemia i uderzył w nas potężną dawką bitu i prostego hip-hopowego przekazu. Zarówno występ Daniela Budyna jak i Artura Pinkosza był dowodem na to, iż mamy w naszych szkolnych murach nie tylko zdolnych sportowców, ale i uzdolnionych artystów. Warto o nich mówić i warto ich promować.
Ostatecznie licznie przybyli na VIII Galę Sportu goście, pełni pozytywnej energii udali się na poczęstunek.
VIII Gala Sportu przeszła już do historii, zatem nie pozostaje nam nic innego jak czekać na dziewiątą edycję, która, miejmy nadzieję, będzie dla wychowanków Kusocińskiego nie mniej owocna. >>
Autor tekstu: Dorota Zduńczyk
Współpraca: Kamil Kaźmierczak (II A) i Patryk Kępa (IIA)
Szkoła - nie tylko za dnia?
„Fajnie było przyjść do szkoły nie tyko na lekcje i nie tylko bladym świtem” – tak o zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski Wieczorze Horrorów wypowiedziała się jedna z uczennic – uczestniczka seansu.
Od godziny 18. w Auli im. Janusza Kusocińskiego młodzież szkolna wspólnie przeżywała chwilę grozy wywołane Teksańską masakrą piłą mechaniczną, Mgłą i Piątkiem, trzynastego. Zabawa była przednia, krzyków i wrzasków co nie miara, ale sił i energii dostarczał przyniesiony przez uczniów prowiant –cola i popcorn. Wygodniccy mogli ułożyć się na poduszkach i ogrzać pod kocem. Nad seansem czuwali opiekunowie. Obyło się bez ingerencji, bo młodzież po raz kolejny udowodniła, ze potrafi bawić się kulturalnie. Już w przygotowaniu kolejny maraton filmowy – tym razem organizatorzy zapraszają na komedie. >>
Autorzy tekstu: Ewa Gałęza, Dorota Zduńczyk
PAMIĘTAMY… – 11 listopada Święto Niepodległości
„Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!
Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem,
Na którym z lochu, co był twą stolicą
Lat sto, swym własnym dźwignęłaś się duchem”
W 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o tym ważnym wydarzeniu i pod kierunkiem pani Mileny Kalinowskiej – Cajzer przygotowali krótki apel upamiętniający rocznicę odzyskania niepodległości. Przypomnieli chronologię wydarzeń związaną z walką o wolność i opowiedzieli o problemach towarzyszących świętowaniu odzyskania suwerenności. Uczniowie podkreśli iż, święto 11 listopada przywrócono na nowo dopiero w roku 1989.
Dziękujemy organizatorom za dbałość o wszczepianie w młode serca patriotycznej postawy. Mamy nadzieję, że w przyszłości uczniowie będą świętować tę ważną rocznicę, ale nie ze względu na dzień wolny od pracy i szkoły, ale z potrzeby serca, bo jak powiedział marszałek Józef Piłsudski: „naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. >>
Autor tekstu: Dorota Zduńczyk
Happy Halloween
„Happy Halloween” – taką nazwę nosił konkurs na „straszne” przebranie z okazji Halloween, który przeprowadzono 31 października w Zespole Szkół Sportowych. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski.
Udział w konkursie zdecydowało się wziąć ośmioro nieustraszonych i strasznie fajnie przebranych śmiałków, zarówno z liceum jak i gimnazjum. Można było zobaczyć trupio blade twarze, wystające kły, czarne suknie, krwisto czerwone usta i wszystko to, czego nie można pominąć obchodząc Halloween. Po prezentacji strojów, jury w składzie: p. Izabela Brzezińska, p. Ewa Gałęza, Justyna Śniada i Aleksandra Duży (przewodniczące Samorządów Uczniowskich) prowadziło burzliwe narady, podczas których uczeń klasy II A liceum, Artur Pazio dumnie pełnił rolę konferansjera, zabawiając publiczność dowcipami. Ostatecznie jury ogłosiło wyniki, które wszystkim uczestnikom gwarantowały przygotowane przez nauczycieli nagrody. Wspólną zabawę zakończyła „potworna” sesja fotograficzna uchwycona obiektywem pani Justyny Banasiak. Każdy miał możliwość sfotografowania się z przebranymi uczniami. >>
Zabawa była przednia, nawet pani Dyrektor uległa wpływowi niecodziennej atmosfery i uczniowskiej inicjatywy, co zostało odebrane z entuzjazmem.
Z okazji Halloween anglistki – p. Justyna Banasiak i Magdalena Kozłowska zainicjowały konkurs na OPOWIADANIE GROZY. 31 października upływał termin zgłaszania prac konkursowych. Organizatorki zapowiedziały, że ogłoszenie wyników wkrótce.
Autor tekstu: Dorota Zduńczyk
Akcja „Zielona Sznurówka”
Dnia 24 października wzięliśmy udział w kolejnej akcji na rzecz ochrony środowiska. Już od samego rana licealiści z II D LO rozdawali zielone sznurówki, które cały dzień zdobiły nadgarstki i stanowiły ożywiający element jesiennej garderoby. Jednak nie wzbogacenie estetyki strojów było celem akcji.
„Zielona Sznurówka” to cykl działań promujących ochronę klimatu poprzez umieszczenie w przestrzeni społecznej symbolu „zielonej sznurówki” i tłumaczenie idei przedsięwzięcia „chodzę nie truję”. „Zielona sznurówka” ma odzwierciedlać zaangażowanie w ochronę klimatu poprzez m.in. piesze poruszanie się, bądź korzystanie ze środków komunikacji miejskiej.
Nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele z ochotą włączyli się w akcję i z uśmiechem wiązali zielone tasiemki na rękach. Były one niczym bransoletki przyjaźni – przyjaźni ze światem i środowiskiem. Za organizację akcji dziękujemy pani Agnieszce Kurzynie. >>
Autor tekstu: Justyna Banasiak, Agnieszka Kurzyna
Przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego na zebraniu Rady Pedagogicznej
W dniu 17 października zebranie Rady Pedagogicznej swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz przedstawiciele Rady Rodziców. W imieniu Rady Rodziców głos zabrał jej przewodniczący, pan Piotr Kawczyński. Na wstępie złożył on życzenia Radzie Pedagogicznej z okazji Dnia Nauczyciela oraz przedstawił propozycje rozwoju szkoły. W imieniu samorządu głos zabrali Justyna Śniada, Filip Sędrowski oraz Aleksandra Duży. Przedstawili oni swoje propozycje do programu rozwoju szkoły, programu wychowawczego i programu profilaktyki. Okazało się, że pomysły i propozycje samorządu, rodziców oraz Rady Pedagogicznej są zgodne. >>
Autor tekstu: Ewa Gałęza
Jacy są nauczyciele ZSS nr 50? – Dzień Nauczyciela w Kusocińskim
Wyjątkowi, dowcipni, lubiani, oryginalni, rozrywkowi, patetyczni, a może po prostu ludzcy – jacy są nauczyciele Zespołu Szkół Sportowych na 50? Nie ma jednej odpowiedzi, bo ilu nauczycieli, tyle charakterów. Refleksjom dotyczącym sylwetkom nauczycieli sprzyjał Dzień Edukacji Narodowej. Dzień Nauczyciela to dzień tych, którzy zachęcają do myślenia, kształtują sumienia, uczą cierpliwości, wskazują cele i mocno trzymają kciuki za wszystkich podopiecznych.
Z tej okazji licealiści z klasy I C na czele z p. Stanisławem Grabowskim przygotowali Koncert Życzeń. Były zabawne wiersze i piosenki skomponowane w rytm kultowych przebojów. Zarówno matematycy, poloniści, przyrodnicy, historycy jak i trenerzy, słowem każdy znalazł coś dla siebie. Występ rozbawiał, dodawała otuchy i budził wiarę w całym „ciele pedagogicznym”. Na zakończenie swój mini recital miał p. Stanisław, który zadedykował utwór trenerkom. Zwieńczeniem szkolnego występu były kwiaty dla wszystkich nauczycieli i pamiątkowe zdjęcie.
Pozostaje tylko czekać na następny Dzień Nauczyciela >>
Autor tekstu: Dorota Zduńczyk
Festiwal Nauki
W dniu 27 IX klasa 3b gimnazjum wspólnie z wychowawcą, Małgorzatą Najlepszą, wzięła udział w lekcji Festiwalu Nauki na temat Elementy anatomii porównawczej ptaków domowych i dziko żyjących.
Lekcja odbyła się w Zakładzie Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności SGGW w Warszawie. Za organizację Lekcji Festiwalowych Nauki w szkole odpowiedzialne były pani Agnieszka Kurzyna i pani Barbara Kekusz. >>
Autor tekstu: Justyna Banasiak
Wyjazd integracyjny klas pierwszych gimnazjum i liceum
Choć już od pierwszego dnia w szkole uczniowie klas pierwszych zawiązywali przyjaźnie, wszyscy z nich z niecierpliwością czekali na wyjazd integracyjny. Kiedy wreszcie nadszedł 23 września, radości nie było końca. Autobusy wypełniły się gwarną młodzieżą, a także roześmianymi wychowawcami, pedagogami i trenerami, którzy z entuzjazmem ruszyli do Pięknej Góry.
Optymistycznym nastrojom sprzyjała mazurska sceneria: las mieniący się kolorami jesieni i połyskujące jezioro. O tym, że to jednak nie wakacje, przypominała uczniom nie tylko orzeźwiająca aura, ale również trenerzy, którzy już o 7.15 wzywali na poranny rozruch. Po śniadaniu na rozbudzonych uczniów z niecierpliwością czekali nauczyciele. Trochę wysiłku przy interdyscyplinarnych testach, a potem upragniony relaks!
W programie wyjazdu znalazły się także regionalne atrakcje turystyczne. Uczniowie zwiedzili barokowy kościół w Świętej Lipce, gdzie mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć piękny koncert organowy. Wiele radości przyniosła także wizyta w parku dzikich zwierząt w Kadzidłowie. Młodzi sportowcy mogli również sprawdzić swoje siły na spływie kajakowym po rzece Krutyni, którego uwieńczeniem było ognisko i pieczone kiełbaski. Ostatniego dnia nastąpiła prezentacja klas, a potem wszyscy udali się na dyskotekę, na której niejeden chłopiec wierzył, że „Ona tańczy dla mnie!” >>
Autorzy tekstu: Justyna Banasiak, Katarzyna Mąkosa
Ślubujemy!!!
Jak co roku nowi uczniowie Zespołu Szkół Sportowych nr 50 przeszli rytuał ślubowania.
23 września był dniem chłodnym, ale słonecznym. Pierwszoklasiści razem z wychowawcami i Dyrekcją tłumnie zgromadzili się w Palmirach, miejscu hitlerowskiego mordu, gdzie spoczywa również patron szkoły, Janusz Kusociński, wspaniały, polski lekkoatleta. Tam złożono wieńce i oddano hołd poległym. Tam też uczniowie, pełni powagi i wewnętrznego spokoju, wygłosili tekst ślubowania:
My, uczniowie Zespołu Szkół Sportowych nr 50 im. Janusza Kusocińskiego, przyjęci dzisiaj w poczet wielkiej, sportowej rodziny, ślubujemy uroczyście na sztandar szkoły:
- Sumiennie wypełniać wszystkie obowiązki ucznia świadomie i systematycznie kształtować naszą postawę sportową
- Przezwyciężać własne słabości i dążyć do doskonałości
- Z godnością przyjmować porażki i nauczyć się wyciągać z nich wnioski
- W każdej sytuacji stosować zasadę fair-play
- Być zawsze miłym i uczynnym wobec innych ludzi
- Dbać o honor naszej szkoły
Po uroczystości ślubowania wszyscy zgromadzeni odwiedzili palmirskie muzeum. Dokonano uroczystego wpisu do księgi pamiątkowej. Całość wielkiego dla nowo przyjętych wydarzenia, została uwieczniona na fotografiach. Uczniowie w zadumie opuścili Palmiry, aby ruszyć na obóz sportowo-integracyjny i tam poddać się nieco innym emocjom. >>
Autor tekstu: Dorota Zduńczyk
Jazda na wybory!
Takim oto okrzykiem 19 września członkowie samorządu szkolnego zachęcali wszystkich uczniów do wzięcia udziału w wyborach na przedstawiciela samorządu szkolnego. W liceum startowało dwóch kandydatów. Zwyciężyła Justyna Śniada z klasy 3c, która uzyskała 82% głosów i została przewodniczącą. Kamil Kaźmierczak z klasy 2a uzyskał 12%
i został wiceprzewodniczącym. Frekwencja wyniosła 54%.
Równolegle do wyborów w liceum odbyły się wybory do samorządu w gimnazjum. Zwyciężyła Aleksandra Duży z klasy 3a uzyskując 53% głosów i obejmując stanowisko przewodniczącego, drugie miejsce zajęła Adrianna Małachowska z klasy 2a i wynikiem 29%. Adrianna została zastępcą przewodniczącego. Frekwencja w gimnazjum wyniosła 32%. >>
Autorzy tekstu: Justyna Banasiak, Ewa Gałęza
Sprzątanie Świata
Mamy trzeci tydzień września, a co za tym idzie, Sprzątanie Świata, które w Polsce odbywa się po raz dwudziesty! Tradycyjnie i w naszej szkole nie zabrakło chęci, jak również zapału do włączenia się w tą akcję. W ruch poszły grabie, które zwinnie przeczesywały przyszkolne trawniki, a zwinne rączki naszych uczniów zbierały śmieci.
W związku z tym, że tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”, w teren ruszyły całe klasy z wychowawcami. Z uśmiechem na twarzach sprzątaliśmy Lasek Lindego, budując nie tylko poczucie szacunku do środowiska naturalnego, ale również współodpowiedzialności za losy naszej planety.
Za zorganizowanie akcji serdecznie dziękujemy pani Barbarze Kekusz i pani Agnieszce Kurzynie. >>
Autor tekstu: Justyna Banasiak
Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
Na naszych twarzach jeszcze widoczne pocałunki słońca, we włosach wiatr, w pamięci wspomnienia niezapomnianych chwil błogości, a w uszach gorące hity letnich wieczorów, ale nic nie zdoła zagłuszyć brzmienia szkolnego dzwonka!
Początek roku szkolnego to wyjątkowy dzień, który wyzwala wiele pozytywnych emocji. Widać było to dziś po ciepłych uśmiechach na naszych twarzach, niekończących się powitaniach i wytęsknionych spojrzeniach.
Witamy wszystkich bardzo serdecznie, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przestąpili progi naszej szkoły. Nowi uczniowie, to również nowe wyzwania dla nas, pedagogów, a zwłaszcza wychowawców. Oto lista szczęśliwców :
1a – p. Zofia Walczyńska
Ia – p. Katarzyna Mąkosa
Ib – p. Michalina Królak
Ic – p. Stanisław Grabowski
Id – p. Grażyna Gala
Ie – p. Monika Lesisz
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy dużo entuzjazmu, zapału i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów.
Rok szkolny 2013/2014 uznajemy za rozpoczęty! >>
Autor tekstu: Justyna Banasiak
Aktualizacja: 04-09-13