- Dobry Start
- Ochrona danych
- Start
- Aktualności
- Struktura
- LIX
- Internat
- Warsztaty dziennikarskie
- Patron
- Kontakt
- Sport
- Sukcesy sportowe
- Mistrzowie w obiektywie
- Projekt "Pogodny Kibic"
- Prasa, telewizja...
- Rada rodziców
- Rodzice
- Bliżej rynku pracy-ZSD Edukacyjno-Zawodowego ZIT WOF
- Galeria
- Ankiety
- Doradztwo zawodowe
- Dzwonki
- Konkursy
- Partnerzy
- Opieka medyczna
- Stołówka
- Pliki do pobrania
O fotografii sportowej z Adamem Nurkiewiczem
14 marca w ramach zajęć z dziennikarstwa sportowego klasę I a odwiedził Adam Nurkiewicz – jeden z najlepszych krajowych fotografów sportowych.
Adam Nurkiewicz, na podstawie swoich zdjęć, przedstawił młodzieży co dzieje się podczas igrzysk za ich kulisami. Jak powstają niezapomniane zdjęcia, które utrwalają sportową rywalizację, emocje oraz chwile triumfu.
Uczniowie naszego liceum obejrzeli fotografie nie tylko z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, ale także z mistrzostw świata i Europy z wielu dyscyplin olimpijskich, a Nurkiewicz, którego prace publikowane są w najważniejszych tytułach prasowych w Polsce i za granicą (m.in. L’Equipe, Polityka, Wprost, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Dziennik, Przegląd Sportowy, Fakt), opowiedział na czym polega praca fotografa relacjonującego ważne wydarzenia sportowe.
Adam Nurkiewicz pracuje jako fotograf wolny strzelec, prowadząc Agencję Fotografii Sportowej Mediasport, która prezentuje zdjęcia zarówno z Polski, jak i ze światowych aren sportowych. Współtworzył Klub Fotografii Prasowej. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy, Międzynarodowego Klubu Dziennikarzy Sportowych. W dziedzinie fotografii sportowej zdobył I nagrodę w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej w 2005 roku. Jest oficjalnym fotografem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na stałe współpracuje z Polskim Komitetem Olimpijskim.
Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Adamem Nurkiewiczem, który ukaże się w pierwszym numerze szkolnej gazetki.
Anna Kalinowska
Adepci dziennikarstwa w TVP
W ramach doskonalenia warsztatu dziennikarskiego, w deszczowy poranek 17 listopada br., klasa I a liceum wybrała się do siedziby TVP przy ul. Woronicza.
W gościnnych progach telewizji uczniowie zwiedzili studia nagraniowe najpopularniejszych programów, tj. "Wiadomości sportowe" czy "Pytanie na śniadanie". Zapoznali się także z funkcjonalnością niektórych urządzeń elektronicznych i szczegółami technicznymi specjalistycznych kamer i prompterów.
Nadarzyła się również niepowtarzalna możliwość spotkania z red. Przemysławem Babiarzem, który z właściwą sobie elokwencją i spontanicznością, przedstawił blaski i cienie zawodu dziennikarza sportowego, z akcentem na te pierwsze, oczywiście!
Medialnym uwieńczeniem telewizyjnej przygody była szansa wypowiedzenia się przed kamerą. Na potrzeby "Pytania na śniadanie" dwóch uczniów podzieliło się swoją wiedzą na temat muzycznych dokonań zespołu "Perfect". Niestety, z uwagi na przedpołudniową porę emisji programu, nie dane było zainteresowanym podziwiać siebie na ekranie. Jako dowód muszą wystarczyć zdjęcia uwieczniające to wyjątkowe wydarzenie.
Po tak udanym debiucie, uczniowie klasy Ia zapewniają, że to ich obiecująca inauguracja działalności w świecie mediów!
Warsztaty dziennikarskie
27 października bieżącego roku, Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie zorganizowała warsztaty dziennikarskie dla licealistów. Nasza szkoła miała sposobność uczestniczyć w zajęciach dotyczących warsztatu dziennikarza sportowego, prowadzonych przez red. Bożydara Iwanowa. Od samego początku p. Iwanow wykazał się profesjonalnym podejściem do zajęć. Przedstawił swój bogaty życiorys zawodowy, który zaimponował zgromadzonej na sali młodzieży. Oprócz teorii redaktor przygotował zajęcia praktyczne. Był zatem szybki wywiad przed kamerą, który poprowadził uczeń klasy Ia, a chwilę później komentowanie meczu piłki nożnej pomiędzy Manchesterem City a Lechem Poznań. Do tej części zgłosiło się 3 uczniów naszego Liceum, którzy ku niekłamanemu zdziwieniu p. Iwanowa, w pełni podołali zadaniu. Bożydar Iwanow, jako ekspert, z właściwą sobie charyzmą, przekazał nam wiele cennych wskazówek, miejmy nadzieję, że przydatnych w naszych próbach dziennikarskiego rzemiosła.
Na pewno będziemy uczestniczyć w kolejnych tego typu inicjatywach!
Autor tekstu Grzegorz Zimecki kl. IIc lo