LIX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie > Artykuł > Rok szkolny 2014/2015

PNO PZJ PZZ PZLA PZS PZTO
Godło Polski
  • (22) 834-21-57 centrala
  • (22) 834-40-22 centrala
  • (22) 834-06-87 centrala
  • (22) 834-86-58 sekretariat dyrektora

Utworzone: 03-09-14 Autor: LIX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego nr 50

Rok szkolny 2014/2015

Pismo Pana Burmistrza Dzielnicy Bielany Miasta Stołecznego Warszawy do Rady Rodziców, Rodziców, Uczniów i Wychowanków szkół, przedszkoli i placówek oświatowych Dzielnicy Bielany

Szkolenia z ratownictwa drogowego i pierwszej pomocy: 29 maja 2015 r., 1 czerwca 2015 r.  >>>

Dzień Dziecka na Chomiczówce

OBÓZ LETNI ZESPOŁU SZKÓŁ SPORTOWYCH NR 50 - KOŁOBRZEG

http://fiestarodzinna.blogspot.com/

Paszport na PW

Otwarte Warsztaty Samorządowe

Światowy Dzień Ziemi 2015 pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”

ZRÓBMY SOBE shelfie - konkurs >>>

ZBIÓRKA KSIĄŻEK

UWAGA!! PILNE!!  POTRZEBUJEMY POMOCY DLA NASZEJ UCZENNICY!! >>>

Kampania społeczna „NIE! dla wypalania traw na Mazowszu”

Studniówka >>>

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

18 stycznia 2015 >>>

Kolędowanie

World taekwondo family

Lekkoatletyka dla dzieci

Kids Athletics -Lekkoatletyka sportem dla każdego Warszawa

Wigilia szkolna >>>

Sekcja siatkówki >>>

Zaproszenie i informacja o obozie zimowym >>>

01.12.2014- 07.12.2014 Tolerancja

Program "Kibicuj z klasą" >>>

Szkolenie przedmedyczne dla uczniów >>>

Konkurs organizowany przez  Radę Rodziców >>>

Akcja "Zbieraj kartridże ratuj konie" >>>

Przygotowania do studniówki >>>

Konkurs fotograficzny >>>

Regulamin konkursu na najsmaczniejsze danie organizowanego w ramach projektu „Kolorowe Miesiące” 

https://www.facebook.com/BiegniemyDoCiebie 

Jak równy z równym, czyli sportowe potyczki uczniów i nauczycieli

30.09.2014 r. - 03.10.14 r. Wyjazd integracyjny (http://www.alfa-transport.pl/ firma przewozowa obsługująca wyjazd na zieloną szkołę)

30 września 2014 r. - Ślubowanie klas I liceum ogólnokształcącego

Dokumenty: Program, Regulamin Wycieczki i Oświadczenie w menu  "Pliki do pobrania"

XVIII Festiwal Nauki (19 – 28 września 2014 rok)

AWF, UW, SGGW? Uczniowie Kusego na Salonie Maturzystów Perspektywy 2014

Całkiem nowy rok szkolny

 

 

 

Dzień Dziecka na Chomiczówce

OBÓZ LETNI ZESPOŁU SZKÓŁ SPORTOWYCH NR 50 - KOŁOBRZEG >>>

Fiesta Rodzinna 23, 24 maja 2015

Paszport na PW

Otwarte Warsztaty Samorządowe

Światowy Dzień Ziemi 2015 pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”

ZBIÓRKA KSIĄŻEK

Nasza szkoła zgłosiła swój udział w Wielkiej Zbiórce Książek dla dzieci i młodzieży. Zbiórce patronuje ogólnopolska kampania społeczna ZACZYTANI. Jej celem jest promowanie czytelnictwa i tworzenie bibliotek w szpitalach, hospicjach i domach dziecka. Książki od 30 marca będą zbierane również w naszej bibliotece, a w maju zostaną przekazane organizatorom Wielkiej Zbiórki Książek. Za zbiórki w poszczególnych klasach odpowiadać będą osoby należące do Samorządu Uczniowskiego. To one przekażą książki do szkolnej biblioteki.
 

UWAGA!! PILNE!!  POTRZEBUJEMY POMOCY DLA NASZEJ UCZENNICY!!
NASZEJ UCZENNICY ANNIE SOBOCIŃSKIEJ SPALIŁ SIĘ DOM!! POTRZEBUJEMY WSZYSTKIEGO-UBRANIA, ZESZYTY, KSIĄŻKI..... prosimy o kontakt ze szkołą i dyrektorem szkoły Dorota Grabiec 600859691

 

Kampania społeczna „NIE! dla wypalania traw na Mazowszu”

   

01.12.2014- 07.12.2014 Tolerancja

Nadchodzący tydzień dla naszej szkoły ogłaszamy TYGODNIEM TOLERANCJI -akcja, dotyczy przeciwdziałaniu poniżania i ośmieszania innych. Pamiętajmy o tym, że TOLERANCJA to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia.
TOLERANCJA to po prostu porozumienie.
W tych dniach Wychowawcy klas poprowadzą pogadanki dotyczące tolerancji a Pedagodzy wraz z Samorzadem Uczniowskim konkurs!!!

 

Regulamin konkursu na najsmaczniejsze danie organizowanego w ramach projektu „Kolorowe Miesiące” 

Regulamin konkursu na najsmaczniejsze danie organizowanego w ramach projektu „Kolorowe Miesiące” 
1.Organizatorami konkursy są: Samorząd Szkolny we współpracy z p. Barbarą Kekusz. 
2.Celem konkursu jest poznanie zalet mało wykorzystywanych warzyw.
3.W konkursie mogą wziąć udział uczniowie gimnazjum i liceum.
4.W tym roku szkolnym 2014/2015 planujemy zorganizować 4 konkursy (27.XI oraz w lutym, kwietniu i maju -dokładne daty podamy później). 5.Osoby chętne zgłaszają swój udział u: p. Barbary Kekusz, Darii Trafisz kl.IIB LO lub Natalii Dworniczak kl.IIB LO.
6.Pracę konkursową stanowi przygotowane samodzielnie lub przy pomocy innej osoby danie, którego składnikiem będzie podane wcześniej warzywo.
7.Każda osoba może przygotować jednorazowo jedno danie.
8.Każdy uczestnik musi przynieść wraz z gotowym daniem (lub wcześniej) przepis.
9.Dania będzie oceniała komisja złożona z przedstawicieli dyrekcji, nauczycieli i uczniów.
10.Po konkursie dania będą odpłatnie udostępnione do degustacji, a uzyskany z nich dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne.
11.Mile widziane będą potrawy, które można zabrać do szkoły jako drugie śniadanie.
12.Przewidywane są nagrody rzeczowe.
13.Z najlepszych przepisów zostanie sporządzona mini książka kucharska, która będzie dostępna pod koniec II semestru.
14.Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu.
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie. Także, na zasadach honorowych uczestników, wszystkich pracowników szkoły.

Jak równy z równym, czyli sportowe potyczki uczniów i nauczycieli

Jak świętować Dzień Nauczyciela? Apel, akademia, uroczysta gala? Tym razem w Zespole Szkół Sportowych nr 50 postanowiono na SPORT. Tegoroczne świętowanie Dnia Nauczyciela, Dyrekcja, na czele z panią Dorotą Grabiec,  postanowiła wypełnić sportowymi rozgrywkami. Rozegrano mecze siatkarskie między klasami. Nagrodą był zwycięski pojedynek z kadrą nauczycielską. Po laury sięgnęła klasa II e LO, z wiernie dopingującą ich wychowawczynią, Moniką Lesisz. Licealiści z II e nie mieli sobie równych. Grali zawzięcie i sił nie zabrakło im również w meczu najważniejszym, który pokazał, że na boisku wiek i profesja nie są ważne, liczą się umiejętności i taktyka. Niestety drużynie nauczycieli nie pomogło nawet wsparcie wicedyrektora Mirosława Patolety, który w stroju sportowym stawił się na boisku.  Jak widać uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przerośli już swych mistrzów. Siatkarskim potyczkom z trybun CRS-u przyglądali się uczniowie i nauczyciele, a błyskotliwych komentarzy słuchaliśmy z ust naszego aktora-trenera, Grzegorza Jarka. Zgromadzeni bawili się świetnie, a mocno zafascynowani nauczyciele poszli o krok dalej. Już zastanawiają się nad utworzeniem nauczycielskiego zespołu siatkarskiego. 

Autor tekstu: Dorota Zduńczyk
 

XVIII Festiwal Nauki (19 – 28 września 2014 rok)

Tak jak co roku, tak też i w tym uczestniczyliśmy w lekcjach  Festiwalu Nauki, które trwały od 19 do 26 września 2014 roku. Pozostały jeszcze dwa dni, dlatego kto jeszcze nie skorzystał to zapraszam do odwiedzenia strony WWW.FESTIWALNAUKI.EDU.PL , zapoznania się z tematyką wolnych lekcji i wzięcia udziału. Młodzież gimnazjum i liceum uczestniczyła w wielu ciekawych lekcjach a tematyka była różnorodna.

  •  W dniu 23 IX klasa III E LO wspólnie z wychowawcą Idą Bukowską – Kasak i Iwoną Witkowską wzięła udział w lekcji na temat: „ Jak badamy bakterie? ”. Uczniowie dowiedzieli się, że mikroorganizmy charakteryzują się małymi rozmiarami, ogromną różnorodnością i szerokim występowaniem na Ziemi.  Zapoznali się też ze specyficznymi technikami laboratoryjnymi służącymi do badania drobnoustrojów.
  • W dniu 24 IX klasa 3b gimnazjum wspólnie z Agnieszką Kurzyna i Bożeną Wojciechowską wzięła udział w lekcji na temat: „Był sobie las”. Była to filmowa podróż do świata natury w głąb tajemniczych i mało znanych do tej pory lasów deszczowych w Peru i Gabonie, uznawanych za zielone płuca naszej planety ( film dokumentalny Once Upon a Forest Luca Jacquetal ). Po filmie dokumentalnym odbyła się lekcja o lasach tropikalnych i polskich.
  • W dniu 24 IX klasa III B i II B LO wspólnie z Barbarą Kekusz, Krzysztofem Wikiera i trenerem Jarosławem Grzegorz wzięli udział w lekcji na temat: „Nie takie straszne te mikroby Drobnoustroje w przemyśle.” Uczniowie dowiedzieli się, że drobnoustroje mają też drugie oblicze, to nie tylko zarazki powodujące choroby a antybiotyki ratujące zdrowie i życie, enzymy w proszkach do prania czy dodatki do żywności to tylko część możliwości tych małych producentów.
  • W dniu 25 IX klasa II B LO wspólnie z wychowawcą Michaliną Królak i Ewą Sawicką wzięła udział w lekcji na temat: „Budowa, otrzymywanie i właściwości  karboksylanów (mydeł).” Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat mydeł, właściwości i ich otrzymywania. Przeprowadzali proces zmydlania surowców tłuszczowych, otrzymując mydło. Uczestniczyli też w pokazie transparentnego mydła glicerynowego.
  • W dniu 26 IX klasy II D i III D LO wspólnie z wychowawcami Grażyną Gala, Agnieszką Kurzyna i Bożeną Wojciechowską wzięli udział w lekcji na temat: „ Jak rośliny się ruszają?” Wbrew obiegowym opiniom rośliny nie są pozbawione zdolności poruszania się. Czasem ruchy roślin są bardzo dynamiczne. W trakcie pokazu uczniowie zobaczyli przykłady ruchów roślin i mechanizmy, które są za nie odpowiedzialne.
  • W dniu 26 IX klasy III B i III E LO wspólnie z Barbarą Kekusz, księdzem Markiem Markowicz i trenerem Markiem Rzepką wzięli udział w lekcji na temat: „Blaski i cienie komórek macierzystych”. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób komórki macierzyste mogą być wykorzystane w medycynie  oraz jakie obawy są związane z brakiem pełnej kontroli nad nimi.

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę a przy okazji bardzo dobrze się bawili smiley. Oby jak najwięcej takich lekcji festiwalowych.

                                                                                                                   Opracowanie: Agnieszka Kurzyna

 

AWF, UW, SGGW? Uczniowie Kusego na Salonie Maturzystów Perspektywy 2014

Wakacje szybko minęły, a w szkole już połowa września. Tegoroczni maturzyści mają jeszcze dwa tygodnie na wypełnienie wstępnych deklaracji maturalnych. Nie jest to zadanie łatwe, bo trzecioklasiści muszą zdecydować, jakie przedmioty będą zdawali na maturze, co ściśle wiąże się z wymaganiami poszczególnych uczelni.  Dyrekcja Szkoły, w trosce o swoich podopiecznych, wysłała wszystkich, którzy w tym roku szkolnym podejdą do egzaminu dojrzałości na Salon Maturzystów 2014 (11-12 września). Uczniowie, w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, zapoznali się z ofertą uczelni z Warszawy, Polski, a nawet USA. Pozyskali informatory przygotowane przez Perspektywy, mieli okazję porozmawiać ze studentami interesujących ich szkół wyższych. Zabrali ze sobą ulotki i gadżety reklamowe. Jednak, czy wyszli stamtąd właściwie ukierunkowani, z nowymi ambicjami, a może zawiedzionymi marzeniami? Teraz mają czas, aby przemyśleć propozycję kształcenia w szkołach wyższych i wybrać tę najbardziej do siebie dopasowaną.
Autor tekstu: Dorota Zduńczyk

 

Całkiem nowy rok szkolny

Dla nikogo nie jest zaskoczeniem to, co niesie ze sobą początek września. W tym roku dzień rozpoczęcia szkoły przypadł w poniedziałek. Żaden inny dzień tak bardzo nie nadaje się na 1 września jak poniedziałek. Nowy tydzień, nowy rok szkolny i nowa Dyrekcja Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wiele nowości, ale, aby cokolwiek rozpocząć, najpierw wedle już ustalonego porządku zgromadzono się na mszy świętej,  a następnie na hali sportowej odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego.
Wszystkich zebranych serdecznie i ciepło przywitała Pani Dyrektor Dorota Grabiec. Oto słowa, które Pani Dyrektor skierowała do zebranych:
Dzień dobry Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice i wszyscy pracownicy administracji szkoły.
Witam Was serdecznie na uroczystym apelu inaugurującym nowy rok szkolny 2014/2015.
 
Mam zaszczyt stanąć tu dziś przed Wami w zupełnie nowej roli. Bycie pośród Was dostarcza mi wielu emocji, ale cieszę się z tej obecności. 
 
Kochani Uczniowie!
„Szkoła powinna dążyć do tego, by młody człowiek opuszczał ją jako harmonijna osobowość”. Życzę Wam by ten rok pomógł w odkryciu samych siebie. Podążajcie za swoimi marzeniami, bądźcie otwarci na wiedzę. Nie zapominajcie też o tym, jak ważne są relacje miedzyludzkie i nawiazywanie nowych przyjaźni. To, kim będziecie w przyszłości zależy tylko od Was. My tylko możemy pokazać Wam drogę, wspierać w wyborach, być blisko kiedy nas potrzebujecie.
 
Drodzy Nauczyciele!
„Nauczanie polega na umiejętności wysłuchania niemal wszystkiego bez utraty cierpliwości czy pewności siebie”. 
Nauczanie to zdolność zadawania takich pytań, na które uczeń będzie umiał odpowiedzieć. A jeśli nie da rady wierzę, że dołożycie wszelkich starań by pomóc mu tej wiedzy szukać.
Dla mnie to także rok poszukiwania wiedzy i ogromny sprawdzian, ale jestem przekonana, że z Waszą pomocą wszystko się uda.
 
Szanowni Rodzice,
Życzę Wam wielu radosnych chwil związanych z sukcesami Waszych dzieci. Bądźcie dumni z ich osiągnięć. Pamiętajcie, że rezultaty działań edukacyjnych i wychowawczych szkoły w dużej mierze zależą od konsekwentnego współdziałania z domem rodzinnym.
 
Rozpoczęcie roku szkolnego to doskonała okazja by zastanowić się, czego od siebie oczekujemy, jakie mamy plany i pragnienia. Warto pomyśleć co przez ten rok chcemy osiągnąć i jakie mamy cele, co jest dla nas najważniejsze.
 
Życzę Wszystkim wytrwałości, siły i samych sukcesów w nowym roku szkolnym 2014/2015, który uważam za rozpoczęty!
Zamknij Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.